| User | vdaizy12 |
| Upload Date | February 02 2024 01:54 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Unknown |
| Motherboard | Intel Corporation DZ77SL-50K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3570K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 691 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1079
155.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1417
8.54 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1219
25.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1207
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
274
3.72 images/sec |
|
|
Clang
|
1108
5.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1061
84.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1059
32.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
66
1.98 images/sec |
|
|
Background Blur
|
598
2.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
905
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
915
70.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
673
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
428
4.25 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
914
884.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
350
11.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2170
311.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4490
27.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3562
72.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4317
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
996
13.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3934
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1341
107.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3854
119.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
238
7.12 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2115
8.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3035
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2976
228.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2206
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1147
11.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3447
3.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1254
39.7 Kpixels/sec |