| User | Crashoverride |
| Upload Date | February 02 2024 12:22 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT, Inc. System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 1014570931978240 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.75 GB |
| Single-Core Score | 3234 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3196
459.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3135
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3221
65.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3232
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3042
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3015
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3037
243.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3086
95.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3064
91.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3906
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3809
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3155
242.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3221
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3889
38.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3010
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3437
108.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13095
1.84 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26743
161.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24179
495.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25582
590.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27161
368.6 images/sec |
|
|
Clang
|
35700
175.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4057
324.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33134
1.00 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12853
384.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21824
90.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27823
865.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22323
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19817
581.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17375
172.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37137
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24968
790.6 Kpixels/sec |