| User | DoubleG |
| Upload Date | February 01 2024 11:02 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7885 |
| Motherboard | MSI X99S GAMING 7 (MS-7885) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4999 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2998 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1392 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1403
201.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1608
9.69 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1598
32.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1481
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1095
14.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1473
7.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1339
107.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1543
47.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
520
15.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1795
7.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2097
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1313
101.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1467
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1789
17.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1473
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1576
49.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7596 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4873
699.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10621
64.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9249
189.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10426
240.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7935
107.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10468
51.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1737
139.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12203
378.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3116
93.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8225
34.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13333
414.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7511
577.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8555
251.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8136
80.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13127
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9818
310.9 Kpixels/sec |