| User | dmall |
| Upload Date | February 01 2024 10:12 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock Z790M-ITX WiFi |
| Motherboard | ASRock Z790M-ITX WiFi |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5487 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2864
411.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2787
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2905
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2888
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2776
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2703
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2724
218.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2786
86.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2868
85.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3684
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3446
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2781
213.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2800
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3513
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2717
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3122
98.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20047 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12027
1.69 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26057
157.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24329
498.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23499
541.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27025
366.8 images/sec |
|
|
Clang
|
35012
172.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3665
293.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33489
1.01 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11665
349.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18223
75.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29782
926.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21953
1.69 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20303
595.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15989
158.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42709
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23872
755.8 Kpixels/sec |