| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 01 2024 09:53 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2902
416.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2755
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3056
62.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2965
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2915
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2857
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2865
229.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2921
90.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3002
89.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3874
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3543
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2825
217.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2916
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3513
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2780
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3122
98.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20484 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11652
1.63 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25206
151.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25172
515.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23933
551.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28321
384.4 images/sec |
|
|
Clang
|
38095
187.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3796
304.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34662
1.05 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11741
351.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18797
77.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28985
902.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23136
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20316
596.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16594
164.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44249
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24370
771.6 Kpixels/sec |