| User | ahalhuthali |
| Upload Date | February 01 2024 08:57 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI KLVD-WXX9 |
| Motherboard | HUAWEI KLVD-WXX9-PCB-B4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.80 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1741
250.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1867
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1866
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1945
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1897
25.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1901
9.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1819
145.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1906
59.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1918
57.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2281
9.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2535
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1522
117.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1823
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2532
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1445
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2085
66.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5131 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3473
498.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6614
39.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5849
119.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7267
167.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6181
83.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6328
31.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2219
177.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6681
207.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3301
98.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5149
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7147
222.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4095
314.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5222
153.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5304
52.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5728
5.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5835
184.7 Kpixels/sec |