| User | Lmalzahrani |
| Upload Date | February 01 2024 08:45 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Laptop 14-ce3xxx |
| Motherboard | HP 86E1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1065G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 126 Stepping 5 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 13307 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1598
229.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1699
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1684
34.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1728
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1686
22.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1703
8.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1572
125.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1717
53.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1629
48.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2087
8.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2334
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1398
107.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1595
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1978
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1630
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1840
58.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3963 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1668
239.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4386
26.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3734
76.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5273
121.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4856
65.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4610
22.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1831
146.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7212
223.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2419
72.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4973
20.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5833
181.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3998
307.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4385
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3165
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7347
7.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4432
140.3 Kpixels/sec |