| User | ahalhuthali |
| Upload Date | February 01 2024 07:59 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI KLVD-WXX9 |
| Motherboard | HUAWEI KLVD-WXX9-PCB-B4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.80 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1907 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1736
249.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1865
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1945
39.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1937
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1883
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1894
9.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1797
143.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1905
59.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1900
56.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2282
9.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2515
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1514
116.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1807
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2543
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1446
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2019
63.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5646 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3467
497.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6711
40.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5738
117.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7030
162.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6936
94.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7202
35.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2305
184.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8076
250.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3684
110.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6727
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8029
249.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4894
376.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5974
175.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5512
54.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7233
7.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6846
216.8 Kpixels/sec |