| User | Crashoverride |
| Upload Date | February 01 2024 07:41 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT, Inc. System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3172 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3122
448.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3108
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3214
65.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3168
73.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2988
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2948
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2966
237.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3041
94.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2947
88.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3806
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3818
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3061
235.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3142
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3905
38.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2911
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3331
105.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20613 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13254
1.86 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25602
154.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23725
485.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25673
592.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26822
364.0 images/sec |
|
|
Clang
|
35319
173.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3918
313.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33115
1.00 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12856
384.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21596
89.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28181
877.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22326
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19591
574.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17761
176.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38718
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24489
775.4 Kpixels/sec |