| User | tedcurtsinger |
| Upload Date | February 01 2024 07:00 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z490 VISION G |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z490 VISION G |
| Power Plan | Samsung High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10850K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5000 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1829 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1751
251.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2099
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2072
42.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1997
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1478
20.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1874
9.23 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1762
141.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1942
60.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
792
23.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2480
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2635
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1871
143.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1861
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2506
24.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1527
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2139
67.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5109
733.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14544
87.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11098
227.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14944
344.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11724
159.1 images/sec |
|
|
Clang
|
18763
92.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2242
179.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20617
638.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4116
123.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11667
48.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15461
481.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12384
952.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11525
338.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8558
84.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20551
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12308
389.7 Kpixels/sec |