| User | lukaswaskier |
| Upload Date | February 01 2024 06:23 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D70 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X670E CARBON WIFI (MS-7D70) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4828 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6002 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2506 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2605
374.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2284
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2628
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2292
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2407
32.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2431
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2359
188.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2364
73.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2345
70.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3025
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3028
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2680
206.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2785
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2893
28.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2155
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2420
76.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13048 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10412
1.46 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16855
101.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13877
284.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13095
302.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17847
242.2 images/sec |
|
|
Clang
|
19178
94.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3200
256.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18076
560.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10673
319.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13925
57.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18129
564.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13909
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13359
392.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9754
96.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20636
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13782
436.4 Kpixels/sec |