| User | RaAtAlmalki |
| Upload Date | February 01 2024 05:50 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 8 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 8 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.84 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1436 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1313
188.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1333
8.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1528
31.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1518
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1629
22.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1389
6.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1410
112.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1215
37.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1481
44.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1909
7.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1620
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1144
87.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1471
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1541
15.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1172
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1565
49.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5095 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4297
617.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6216
37.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6173
126.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4275
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5826
79.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4216
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1762
141.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5964
184.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4260
127.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6590
27.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8034
250.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4372
336.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6125
179.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6183
61.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6750
6.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7306
231.3 Kpixels/sec |