| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 01 2024 04:49 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2880
413.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2769
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2974
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2871
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2880
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2841
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2831
226.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2870
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2964
88.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3784
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3362
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2796
215.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2889
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3495
34.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2817
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3044
96.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20600 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11876
1.67 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25007
150.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24743
506.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23653
545.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28988
393.4 images/sec |
|
|
Clang
|
38618
190.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3783
302.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35924
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11424
341.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18834
77.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29308
912.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23225
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20345
597.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16734
166.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44682
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25407
804.5 Kpixels/sec |