| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 16 2024 06:25 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3014
432.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2775
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2973
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2918
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3005
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2981
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2962
237.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3039
94.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3041
91.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3866
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3500
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2925
224.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2931
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3433
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2958
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3125
98.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18809 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9895
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23056
138.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20053
410.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22796
525.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24146
327.7 images/sec |
|
|
Clang
|
37654
185.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3961
317.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36253
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10141
303.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18894
78.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22924
713.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23360
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18449
541.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13577
134.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46193
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21252
672.9 Kpixels/sec |