| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 16 2024 06:08 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3048 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3039
436.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2759
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2940
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2948
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3011
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2997
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2968
237.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3017
93.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3024
90.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3885
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3443
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2874
220.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2911
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3391
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2992
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3058
96.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18647 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9868
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22906
138.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19557
400.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22440
517.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24376
330.8 images/sec |
|
|
Clang
|
39031
192.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3959
317.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36720
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10078
301.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18382
76.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21960
683.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22747
1.75 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18091
530.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13489
133.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46130
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20203
639.7 Kpixels/sec |