| User | kermit31 |
| Upload Date | January 16 2024 12:34 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2988
429.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3029
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3089
63.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2999
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2891
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2838
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2854
228.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2904
90.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2950
88.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3883
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3626
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2984
229.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2921
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3486
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2816
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3313
104.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21251 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12468
1.75 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27675
166.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26245
537.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25114
579.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28721
389.8 images/sec |
|
|
Clang
|
38545
189.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3749
300.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35685
1.08 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12199
365.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19872
82.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31362
975.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23246
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19793
580.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18238
181.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44751
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25277
800.4 Kpixels/sec |