| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 08:07 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3066 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3033
435.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2868
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2999
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2923
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2997
40.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2966
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2941
235.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3027
93.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3003
89.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3874
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3542
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2882
221.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2940
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3525
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2940
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3147
99.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18833 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9815
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22792
137.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20327
416.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22585
520.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25122
340.9 images/sec |
|
|
Clang
|
39735
195.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3951
316.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36211
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10105
302.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18315
75.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23409
728.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22734
1.75 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18457
541.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13382
132.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46608
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20539
650.3 Kpixels/sec |