| User | linusohman |
| Upload Date | January 15 2024 04:21 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 82JY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Legion Balance Mode |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4407 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1884 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1988
285.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1790
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1817
37.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1919
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1751
23.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1878
9.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1849
148.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1989
61.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1046
31.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2525
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2600
80.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1731
133.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2236
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2248
22.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1809
1.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2061
65.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7320 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3962
569.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9048
54.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5266
107.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8129
187.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9020
122.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13945
68.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2471
197.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16243
503.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3137
93.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6924
28.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8829
274.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10603
815.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9016
264.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4729
46.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18511
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8185
259.1 Kpixels/sec |