| User | GK7x |
| Upload Date | January 15 2024 09:47 AM |
| Views | 10 |
| Notes | 2 x 2GB DDR2 Corsair Dominator TWIN2x4096_8500C5DF G |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 LTSC (64-bit) |
| Model | System manufacturer P5Q DELUXE |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P5Q DELUXE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E8400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 6 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2999 MHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Wolfdale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 1066 MT/s |
| Type | DDR2 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
611
87.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
828
4.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
672
13.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
716
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
212
2.88 images/sec |
|
|
Clang
|
792
3.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
582
46.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
661
20.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
56
1.68 images/sec |
|
|
Background Blur
|
235
0.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
561
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
402
30.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
391
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
236
2.34 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
529
511.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
177
5.60 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 712 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
612
87.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1545
9.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1128
23.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1397
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
408
5.54 images/sec |
|
|
Clang
|
1545
7.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
675
54.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1297
40.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
108
3.23 images/sec |
|
|
Background Blur
|
455
1.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1006
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
724
55.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
705
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
437
4.34 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1045
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
348
11.0 Kpixels/sec |