| User | cammian22 |
| Upload Date | March 07 2023 05:20 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G814JI_G814JI |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G814JI |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13980HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3990 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2771
397.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2665
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2761
56.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2730
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2763
37.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2697
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2712
217.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2777
86.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2725
81.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2674
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2734
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2607
200.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2682
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2729
27.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2673
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2681
84.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15998 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8385
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21049
126.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16981
347.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19040
439.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21500
291.8 images/sec |
|
|
Clang
|
35312
173.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3450
276.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33339
1.01 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8683
259.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9523
39.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19808
616.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18466
1.42 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17023
499.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11509
114.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39590
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19333
612.1 Kpixels/sec |