| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 06:52 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3045 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2939
422.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2763
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2970
60.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2965
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2986
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2969
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2953
236.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3030
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3020
90.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3856
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3482
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2833
217.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2912
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3553
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2944
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3102
98.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18718 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9818
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22744
137.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20662
423.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22386
516.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25111
340.8 images/sec |
|
|
Clang
|
39284
193.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3877
310.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36473
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10076
301.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18919
78.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23209
722.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23099
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17998
528.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13191
130.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42946
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20338
644.0 Kpixels/sec |