| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 06:47 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3015
432.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2883
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3027
62.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3003
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2991
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2949
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2945
235.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3024
93.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2986
89.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3878
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3478
108.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2902
223.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2898
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3439
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2925
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3131
99.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18913 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9914
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23642
142.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20221
414.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22982
530.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25174
341.6 images/sec |
|
|
Clang
|
38838
191.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3912
313.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36153
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10059
301.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18663
77.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23315
725.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23036
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18201
534.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13213
131.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45832
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22003
696.7 Kpixels/sec |