| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 06:22 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3032
435.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2782
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2980
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2914
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2998
40.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3013
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2981
238.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3044
94.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3048
91.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3911
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3429
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2886
221.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2912
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3432
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2873
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3172
100.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18855 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9920
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22986
138.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19919
407.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22371
515.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24915
338.1 images/sec |
|
|
Clang
|
39945
196.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3935
315.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36261
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10097
302.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18737
77.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21932
682.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23143
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18512
543.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13573
134.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46497
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21783
689.7 Kpixels/sec |