| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 06:03 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3062 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3063
439.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2732
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2958
60.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2972
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3012
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2999
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2979
238.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3056
94.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3060
91.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3933
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3447
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2791
214.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2934
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3428
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2901
2.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3249
102.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18727 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9839
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22766
137.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19777
404.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22416
517.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25121
340.9 images/sec |
|
|
Clang
|
39617
195.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3977
318.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37143
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10054
300.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18852
78.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22199
690.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23028
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18105
531.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13239
131.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46130
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19580
620.0 Kpixels/sec |