| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 05:53 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3058 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3005
431.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2710
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2950
60.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2953
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3003
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2959
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3013
241.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3065
95.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3056
91.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3919
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3510
109.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2865
220.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2932
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3433
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2950
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3180
100.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18995 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10006
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23497
141.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19997
409.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22108
509.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25374
344.4 images/sec |
|
|
Clang
|
39089
192.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3976
318.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37342
1.13 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10093
302.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18877
78.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23314
725.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23343
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18772
550.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13452
133.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45887
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21634
685.0 Kpixels/sec |