| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 15 2024 05:49 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3093 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3061
439.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2879
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3043
62.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2990
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2993
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2999
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2959
237.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3048
94.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3073
91.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3920
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3490
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2921
224.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2947
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3575
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2993
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3148
99.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18923 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9939
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23331
140.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20040
410.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22947
529.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25643
348.0 images/sec |
|
|
Clang
|
38935
191.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3939
315.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36646
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10138
303.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18949
78.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23377
727.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23247
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18368
539.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13517
134.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44476
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20757
657.2 Kpixels/sec |