| User | RadimCernej |
| Upload Date | March 07 2023 04:40 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Eluktronics Inc. MAX-15 |
| Motherboard | Eluktronics Inc. MAX-15 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4607 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2155
309.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1825
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1981
40.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2096
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1840
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1919
9.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1924
154.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2043
63.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1104
33.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1817
7.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2676
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1949
149.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2402
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2237
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1914
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1986
62.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8887 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5957
855.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12161
73.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9366
191.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12417
286.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11140
151.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15455
76.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2567
205.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16788
520.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4027
120.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4001
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12881
400.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10142
779.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10189
299.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6770
67.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19719
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9738
308.3 Kpixels/sec |