| User | jimmymcsweeney |
| Upload Date | January 14 2024 08:19 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT N7 B650E |
| Motherboard | NZXT N7 B650E |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2886
414.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2909
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2764
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2506
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2657
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2717
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2632
210.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2562
79.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2616
78.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3300
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3290
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3101
238.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3056
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3138
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2371
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3120
98.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15044 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11389
1.60 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19112
115.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14017
287.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18093
417.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20324
275.8 images/sec |
|
|
Clang
|
24402
120.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3547
284.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22066
683.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11278
337.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16017
66.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19608
610.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17609
1.35 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15683
460.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9826
97.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26401
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15734
498.2 Kpixels/sec |