| User | jimmymcsweeney |
| Upload Date | January 14 2024 08:11 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT N7 B650E |
| Motherboard | NZXT N7 B650E |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2458 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2609
374.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2432
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2475
50.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2227
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2371
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2308
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2339
187.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2258
70.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2290
68.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2898
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2824
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2549
196.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2704
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2842
28.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2098
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2652
84.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14151 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10905
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17785
107.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13285
272.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16810
387.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19719
267.6 images/sec |
|
|
Clang
|
23036
113.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3194
255.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21602
669.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10896
326.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15825
65.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19419
604.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16736
1.29 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15380
451.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9064
89.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19390
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15218
481.8 Kpixels/sec |