| User | jimmymcsweeney |
| Upload Date | January 14 2024 08:05 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT N7 B650E |
| Motherboard | NZXT N7 B650E |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4844 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2434 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2566
368.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2476
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2477
50.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2194
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2339
31.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2272
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2294
183.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2238
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2287
68.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2872
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2774
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2695
207.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2671
78.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2792
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2043
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2488
78.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14235 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10630
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17280
104.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13073
267.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16663
384.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19569
265.6 images/sec |
|
|
Clang
|
23063
113.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3129
250.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21603
669.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10540
315.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15754
65.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19505
607.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17159
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15246
447.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9818
97.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25191
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14665
464.3 Kpixels/sec |