| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 07:28 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3074 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3040
436.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2781
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2989
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2988
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3029
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3017
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2979
238.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3048
94.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3021
90.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3920
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3514
109.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2888
222.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2947
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3403
33.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2978
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3166
100.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18842 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9774
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23258
140.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20368
417.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22854
527.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25702
348.8 images/sec |
|
|
Clang
|
37278
183.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3974
318.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36311
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10012
299.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18939
78.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23390
727.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23297
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17288
507.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13566
134.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46274
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21123
668.8 Kpixels/sec |