| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 07:05 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3067
440.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2881
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2955
60.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2949
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3013
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3011
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2985
239.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3035
94.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3026
90.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3938
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3448
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2888
222.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2930
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3340
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2956
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3178
100.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18908 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9932
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23415
141.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20447
418.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22579
520.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25261
342.8 images/sec |
|
|
Clang
|
39211
193.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3981
318.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36006
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9878
295.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18613
77.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22970
714.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22861
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17841
523.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13874
137.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46399
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21738
688.3 Kpixels/sec |