| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 06:50 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3075 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3026
434.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2738
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3000
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3011
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3028
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2988
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3015
241.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3054
94.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3043
91.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3894
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3553
110.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2855
219.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2926
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3485
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2951
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3169
100.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18885 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9938
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23206
139.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20154
412.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22159
511.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25590
347.3 images/sec |
|
|
Clang
|
39503
194.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3985
319.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36008
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10014
299.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18990
78.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23196
721.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23368
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18428
540.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13058
129.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46284
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20946
663.2 Kpixels/sec |