| User | slongeard |
| Upload Date | January 14 2024 06:10 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4378 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1385 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1619
232.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1435
8.65 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1370
28.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1409
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1459
19.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1551
7.64 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1327
106.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1560
48.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
765
22.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2005
8.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1764
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
923
71.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1470
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1289
12.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1574
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1257
39.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6332 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2764
396.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8812
53.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4116
84.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5037
116.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7702
104.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19397
95.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1612
129.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20442
633.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2643
79.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5155
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7642
237.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9174
705.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7227
212.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3020
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27310
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7078
224.1 Kpixels/sec |