| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 03:19 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3065 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3022
434.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2751
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2965
60.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2973
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2944
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3002
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2972
238.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3050
94.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3052
91.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3915
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3525
109.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2909
223.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2914
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3501
34.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2952
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3182
100.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18731 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9835
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22735
137.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20441
418.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22466
518.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24922
338.2 images/sec |
|
|
Clang
|
38782
191.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3982
318.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35903
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9622
287.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18730
77.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23285
724.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22651
1.74 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18103
531.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13326
132.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45838
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21315
674.9 Kpixels/sec |