| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 02:49 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2975
427.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2880
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2994
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2919
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2928
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2917
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2934
235.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2983
92.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3014
90.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3849
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3396
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2832
217.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2862
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3367
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2910
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3115
98.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9840
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23334
140.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19021
389.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22798
525.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25311
343.5 images/sec |
|
|
Clang
|
39304
193.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3884
311.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36255
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10026
300.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18892
78.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23220
722.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23003
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17407
510.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12872
127.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45267
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21024
665.7 Kpixels/sec |