| User | Ulfenox |
| Upload Date | January 14 2024 02:36 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-P (MS-7E02) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 7182 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2169
311.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2176
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2322
47.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2213
51.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2059
27.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2066
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2099
168.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2044
63.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2172
65.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2833
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2577
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2137
164.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2148
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2884
28.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2003
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2340
74.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8170
1.15 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13494
81.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14061
287.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12524
288.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12571
170.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14014
69.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2754
220.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13681
423.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7816
233.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11865
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15612
485.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12069
927.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10967
321.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13114
130.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15084
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13505
427.6 Kpixels/sec |