| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 02:16 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2960 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2940
422.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2671
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2798
57.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2925
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2904
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2880
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2875
230.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2905
90.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2970
88.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3766
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3391
105.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2773
213.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2843
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3364
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2833
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3053
96.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18760 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9927
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23419
141.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19906
407.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22978
529.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25312
343.5 images/sec |
|
|
Clang
|
37685
185.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3843
307.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36233
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10162
304.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18835
78.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23476
730.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23106
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18214
534.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13226
131.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45321
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20024
634.0 Kpixels/sec |