| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 01:55 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2972 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2949
423.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2669
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2892
59.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2874
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2890
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2886
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2913
233.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2950
91.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2922
87.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3815
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3375
105.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2789
214.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2840
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3410
33.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2821
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3124
98.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18899 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9863
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22889
137.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20512
419.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22915
528.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25012
339.5 images/sec |
|
|
Clang
|
39284
193.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3875
310.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36743
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10061
301.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19019
78.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23083
718.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22948
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18115
531.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13596
134.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47029
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20960
663.6 Kpixels/sec |