| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 12:22 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2955 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2892
415.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2697
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2876
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2897
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2888
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2865
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2891
231.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2928
90.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2962
88.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3778
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3291
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2749
211.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2836
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3312
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2856
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3064
97.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18673 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9860
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23147
139.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19248
394.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22751
524.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24635
334.3 images/sec |
|
|
Clang
|
38485
189.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3909
313.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36487
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9791
293.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18824
77.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23260
723.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23048
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18083
530.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13534
134.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45569
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20342
644.1 Kpixels/sec |