| User | JorgeTB |
| Upload Date | January 14 2024 09:43 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2901 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2854
409.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2681
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2805
57.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2820
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2774
37.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2774
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2766
221.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2835
87.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2924
87.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3692
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3278
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2742
210.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2767
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3428
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2758
2.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3106
98.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18450 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9985
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22549
135.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19974
408.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22041
508.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23495
318.9 images/sec |
|
|
Clang
|
38897
191.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3758
301.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35644
1.08 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9693
290.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18155
75.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22761
708.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22533
1.73 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17727
520.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14019
139.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45052
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20470
648.1 Kpixels/sec |