| User | Fax1015 |
| Upload Date | January 14 2024 08:54 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82Y9 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7840HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5036 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.19 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2258
324.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1792
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2101
43.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2142
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2355
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2343
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2232
178.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2274
70.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2330
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2855
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2586
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1975
151.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2554
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2581
25.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2096
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2186
69.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11128 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6944
997.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13371
80.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9681
198.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13040
300.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14670
199.1 images/sec |
|
|
Clang
|
19022
93.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2982
238.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19217
595.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6059
181.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13201
54.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15658
487.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12315
946.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11995
352.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8450
83.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21470
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12746
403.6 Kpixels/sec |