| User | slongeard |
| Upload Date | January 13 2024 07:51 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4249 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1839
264.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1633
9.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1487
30.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1643
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1501
20.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1606
7.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1379
110.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1681
52.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
904
27.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2294
9.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2149
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1512
116.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1659
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1652
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1576
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1629
51.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8570 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4372
627.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12187
73.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6459
132.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9435
217.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10299
139.8 images/sec |
|
|
Clang
|
22861
112.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1692
135.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24842
769.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3649
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7031
29.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10146
315.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11956
919.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8979
263.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5026
49.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30185
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8692
275.2 Kpixels/sec |