| Upload Date | January 13 2024 05:46 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B98 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z390-A PRO (MS-7B98) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4589 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1297 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1203
172.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1523
9.18 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1528
31.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1452
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1027
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1285
6.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1181
94.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1399
43.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
595
17.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1824
7.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1858
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1245
95.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1338
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1802
17.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1100
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1476
46.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3450 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2313
332.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4862
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4567
93.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4264
98.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3431
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3995
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1315
105.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4397
136.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1490
44.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4781
19.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5157
160.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3635
279.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3797
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3962
39.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4059
3.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4410
139.6 Kpixels/sec |