| User | jimmymcsweeney |
| Upload Date | January 12 2024 08:18 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT N7 B650E |
| Motherboard | NZXT N7 B650E |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4989 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2831 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2906
417.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2979
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2879
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2540
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2659
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2691
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2652
212.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2556
79.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2599
77.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3282
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3316
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3109
239.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3100
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3357
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2361
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3042
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15846 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12321
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20653
124.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15874
325.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18742
432.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20377
276.6 images/sec |
|
|
Clang
|
23489
115.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3535
283.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22002
681.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12337
369.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16473
68.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24079
749.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17679
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16023
470.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12105
120.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26035
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16714
529.2 Kpixels/sec |