| User | jimmymcsweeney |
| Upload Date | January 12 2024 08:18 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT N7 B650E |
| Motherboard | NZXT N7 B650E |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4988 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5982 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2923
419.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2935
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2848
58.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2535
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2688
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2712
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2634
211.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2575
79.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2634
78.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3402
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3311
103.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3035
233.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3087
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3339
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2314
2.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2928
92.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12263
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19986
120.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15618
319.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19567
451.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21067
285.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24786
122.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3583
286.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22191
687.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11462
343.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16724
69.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22818
710.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17395
1.34 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16229
476.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11137
110.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26585
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17243
545.9 Kpixels/sec |