| User | jimmymcsweeney |
| Upload Date | January 12 2024 08:08 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT N7 B650E |
| Motherboard | NZXT N7 B650E |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5038 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2796 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2818
404.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2973
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2801
57.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2534
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2647
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2717
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2673
214.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2560
79.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2627
78.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3363
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3321
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2854
219.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3082
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3266
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2384
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2728
86.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15598 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12233
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19837
119.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15411
315.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18937
436.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20765
281.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23954
118.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3570
285.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21884
678.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11772
352.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16719
69.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22595
703.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15876
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16160
474.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11426
113.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26028
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16587
525.2 Kpixels/sec |