| User | axxonn |
| Upload Date | January 12 2024 03:10 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7490 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KP0FT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8650U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1398 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1368
196.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1519
9.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1574
32.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1517
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1178
16.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1538
7.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1363
109.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1550
48.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
646
19.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2006
8.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1992
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1097
84.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1440
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1778
17.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1237
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1579
50.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2635
378.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5447
32.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5349
109.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6289
145.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4580
62.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6314
31.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1758
140.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6937
214.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2023
60.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6099
25.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7366
229.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3759
289.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4960
145.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4845
48.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6427
6.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5192
164.4 Kpixels/sec |