| User | jonthanbear |
| Upload Date | January 11 2024 10:17 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4187 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1306 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1596
229.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1740
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1410
28.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1487
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
986
13.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1390
6.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1162
93.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1464
45.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
478
14.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1282
5.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1988
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1448
111.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1352
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1406
13.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1447
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1382
43.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4724 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2923
419.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7173
43.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5698
116.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7112
164.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5051
68.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7382
36.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1237
99.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7779
241.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1597
47.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4901
20.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6840
212.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4691
360.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5688
166.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3985
39.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9146
8.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5731
181.5 Kpixels/sec |