| User | 3enjam1n |
| Upload Date | January 11 2024 03:27 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4940 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2290 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2490
357.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2229
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2343
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2224
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2071
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2204
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2130
170.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2296
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1240
37.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3062
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3149
98.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2617
201.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2654
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2855
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2077
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2540
80.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12287 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8338
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17078
102.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11202
229.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15778
363.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16674
226.3 images/sec |
|
|
Clang
|
24020
118.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2802
224.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24794
768.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6096
182.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6443
26.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15555
484.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15939
1.23 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12459
365.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8815
87.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30943
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13931
441.1 Kpixels/sec |